نظر جالب انیشتین درباره جنگ جهانی چهارم

انیشتین معتقد بود مردم در جنگ جهانی چهارم با چوب و سنگ باهم می‌جنگند.

به گزارش ایسنا، روزنامه شهروند در باره انیشتین می‌نویسد: ۱۳۶سال پیش، برابر با چهاردهم مارس ۱۸۷۹ میلادی، آلبرت آینشتاین (به تلفظ صحیح آلمانی و معروف به انیشتین در ایران) فیزیکدان نظری و واضع نظریه «نسبیت»، در شهر اولم واقع در ۱۰۰ کیلومتری اشتوتگارت به دنیا آمد.

این دانشمند آلمانی جایزه نوبل فیزیک را در سال ۱۹۲۱ برای خدماتش به فیزیک نظری و به خصوص به خاطر کشف قانون اثر فوتوالکتریک دریافت کرد. او به دلیل تأثیرات چشمگیرش، به عنوان یکی از بزرگ‌ترین فیزیکدانانی شناخته می‌شود که به این جهان پا گذاشته‌اند. در فرهنگ عامه، نام «انیشتین» مترادف هوش زیاد و نابغه قرار داده شده ‌است.

انیشتین، یک سال قبل از مرگش به دوست قدیمی‌اش لینوس پاولینگ نوشت: «من یک اشتباه بزرگ در زندگی مرتکب شدم. وقتی نامه‌ای را که ساخت بمب اتمی را به روزولت توصیه می‌کرد  امضا کردم. اما یک دلیل برای این کار وجود داشت؛ خطر ساخت این بمب توسط نازی‌ها…»

او پس از پایان جنگ جهانی دوم برای خلع سلاح هسته‌ای و تشکیل یک دولت جهانی مبارزه کرد، کما اینکه معروف‌ترین نقل قول از او در این زمینه چنین است: «من نمی‌دانم جنگ جهانی سوم چگونه به وقوع خواهد پیوست، اما می‌دانم که مردم در جنگ جهانی چهارم با چوب و سنگ به جنگ هم می‌روند!»